- E-račun boste prejeli v vašo spletno banko.
- Naročite e-račun v Moj EGP ali v vaši spletni banki.
- Potegujte se za mesečne nagrade: 5x10 € in 10x5 €.
Pogosta vprašanja
Ali moram 1. septembra 2011 podpisati novo pogodbo o dobavi električne energije?
Ne. Kot vaš dolgoletni dobavitelj vam bomo elektriko dobavljali tudi po 1. septembru 2011, saj se privzame, da imate z nami urejen pogodbeni odnos o dobavi elektrike.
V katerih primerih moram podpisati novo pogodbo?
V primeru nove ali ponovne priključitve na omrežje, če se spremeni plačnik na merilnem mestu in v primeru zamenjave sklenete novo pogodbo z izbranim dobaviteljem elektrike.
Za kakšno obdobje se sklepa nova pogodba?
Pogodba o dobavi elektrike in pogodba o dostopu do omrežja se sklene za določen ali nedoločen čas, razen v primerih, pri katerih je bilo izdano začasno soglasje za priključitev. Ob zamenjavi svojega dobavitelja elektrike lahko prekinete obstoječo pogodbo o dobavi elektrike in sklenete novo, medtem ko pogodba o dostopu do omrežja ostane veljavna.
Zakaj bi izbral Elektro Gorenjska Prodajo za svojega dobavitelja elektrike?
V Elektru Gorenjska Prodaja vam prihranimo čas, saj vam ob podpisu pogodbe o dobavi elektrike uredimo tudi dostop do omrežja. S podpisom pogodbe za dobavo elektrike nas namreč pooblastite, da v vašem imenu izpeljemo postopek za sklenitev pogodbe o dostopu do omrežja pri Sistemskem operaterju distribucijskega omrežja.
Trudimo se, da je vaša oskrba z elektriko zanesljiva, kakovostna in cenovno ugodna.
Kaj moram narediti, če želim, da postane Elektro Gorenjska Prodaja moj novi dobavitelj elektrike?
Vse, kar je treba narediti je, da nas pokličete v klicni center na telefonsko številko 080 22 04, nam pišete na elektronski naslov [email protected] ali se oglasite na informacijskem pultu. Z vami bomo sklenili pogodbo o dobavi elektrike. Na podlagi podpisane pogodbe in vašega pooblastila bomo izvedli postopek za zamenjavo dobavitelja. Elektriko vam bomo začeli dobavljati prvega v mesecu, če bo predpisana zahteva za zamenjavo dobavitelja prijavljena pri Sistemskem operaterju distribucijskega omrežja (SODO) najkasneje do desetega dne v predhodnem mesecu. Ob zamenjavi dobavitelja bo SODO odčital vaš števec.
Kakšen bo račun za elektriko, ki ga bom prejel po 1. septembru 2011?
Račun za dobavljeno elektriko se po 1. septembru 2011 ne bo spremenil.
Kakšna bo cena elektrike po 1. septembru 2011?
Cene oskrbe z elektriko bodo ostale nespremenjene.
Kje dobim podrobnejše informacije o pogojih dobave elektrike?
Pogoji dobave so natančneje predstavljeni v Ponudbi za oskrbo podjetij.
Kako naj primerjam različne ponudnike elektrike med seboj?
Pri primerjavi ponudnikov je najpomembneje, da primerjate enakovredne sestavine ponudbe, na primer samo ceno električne energije brez stroška za uporabo omrežij (omrežnine), trošarine in morebitnih drugih dodatkov. Bodite pozorni tudi na to, ali je DDV že zajet v ceni ali ne.
Kako zamenjam dobavitelja elektrike?
Poslovni odjemalci lahko prosto izberejo svojega dobavitelja elektrike od 1. julija 2004, gospodinjski odjemalci pa od 1. julija 2007. V Elektru Gorenjska Prodaja bomo ob podpisu pogodbe o dobavi elektrike in z vašim pooblastilom brezplačno izvedli postopek zamenjave dobavitelja in vam začeli dobavljati elektriko prvega v mesecu, če je predpisana zahteva za zamenjavo dobavitelja prijavljena pri Sistemskem operaterju distribucijskega omrežja (SODO) najkasneje do desetega dne v predhodnem mesecu. Ob zamenjavi dobavitelja SODO odčita vaš števec.
Kaj se zgodi, če ne podpišem pogodbe o dobavi elektrike z nobenim dobaviteljem?
Vsak upravičeni odjemalec mora imeti v skladu z zakonodajo sklenjeno pogodbo o dobavi elektrike z izbranim dobaviteljem in pogodbo o dostopu do omrežja s sistemskim operaterjem distribucijskega omrežja. To je hkrati pogoj, da se novi odjemalec lahko priključi na omrežje.
Ali lahko ostanem brez elektrike, če dobavitelj, s katerim imam sklenjeno pogodbo, od nje odstopi?
Če odjemalcu, ki je priključen na omrežje, preneha veljavnost pogodbe o dobavi elektrike zaradi nesolventnosti ali nelikvidnosti dobavitelja, mu je SODO na njegovo zahtevo dolžan zagotavljati dobavo v okviru zasilne oskrbe po javno objavljenem ceniku. Ceno elektrike za zasilno oskrbo določi SODO. Cena je višja od primerljivih tržnih cen, ne sme pa jih presegati za več kot 25 %.